Zdravíme všechny příznivce železniční historie a doufáme, že na našem blogu najdou vše, co potřebují. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na naší e-mailové adrese.

23. listopadu 2013

Ročenka 2011 v prodeji


Titul Ročenka 2011, jízdy zvláštních parních vlaků je již v prodeji. A jaký byl přehled akcí roku 2011? V únoru jsme zavítali na Slovensko, kde se představil čerstvě oživený vrútecký "štokr" v čele osobního fotovlaku napříč Slovenským rájem. Jistým zpestřením byly i jízdy na Čiernohronskej lesnej železnici s navazující výletem popradského "papouška" do Hanušovců nad Topľou. Jaro patřilo "pětasedmě" 475179, která vyjížděla v čele zvláštních parních vlaků do okolí Prahy. Na jihu Čech čekal úkol pro budějovickou "bugatku", která odvezla nákladní fotovlak z Veselí do Českých Velenic. V rámci oslav Mezinárodního dne dětí se ve Vrútkách setkaly mimo jiné i stroje 5340432 a 556036, které se vydaly v čele nákladního vlaku po nejkrásnějších tratích Středního Slovenska. Buštěhradská dráha oslavila 140 let setkáním parních lokomotiv v Lužné u Rakovníka, kde se prezentoval i nově oživený luženský "kremák" 5340323. Tento rok byl však na nějaký čas posledním pro dvojici "tříválců" 498022 a 486007, které společně odvezly zvláštní vlak do Bratislavy. Své poslední kilometry před koncem kotelní lhůty najížděla i plzeňská "pětasedma" 475111, kterou po tomto roce čekala rozsáhlá oprava kotle. Sázava a s ní spojené "Posázavské linky" patřily již tradičně vršovické "dvojce" 4342186, která se neúnavně vydávala proti proudu řeky z Prahy-Braníka. Další jubileum, které se tento rok oslavilo, bylo 140 let trati Havlíčkův Brod - Pardubice, kterých se zúčastnily lokomotivy 423009,464008 a 475101. Parní vlaky vyrazily v září i do okolí Děčína, který se stal centrem dění při oslavách Dne železnice. Blížící se konec roku věštil i ukončení sezóny muzea v Lužné u Rakovníka a s tím spojené oslavy 30-ti let od vzniku KHKD. V rámci Mikulášských jízd vyrazil na chornické lokálky „bejček“ 423009, na což navázali i v Jaroměři jízdou s 4230145. Poslední tečku za akcemi roku 2011 napsala turnovská „třistadesítka“, která vyrazila v čele Andělského vlaku na malebnou trať Martinice-Rokytnice nad Jizerou.


Ročenka 2011 vyjde tradičně na DVD (2 disky), ale jistou novinkou bude i vydání tohoto titulu na USB flash disku (verze 2.0). Více informací níže.

Pozor! Ročenka 2011 již ve vysokém rozlišení!!!

Ano, titul Ročenka 2011 bude možné získat ve vysokém rozlišení (HDV - 1440 x 1080). Vzhledem k poptávce zákazníků a umožnění co nejkvalitnější obrazové kvality, kde nedochází ke zbytečné komprimaci na DVD disk, je příležitost získat video na USB Flash disku (verze 2.0). Ten je hlavně možné připojit do USB vstupu u nových plochých televizí, kde je především u větších úhlopříček obrazovky patrný rozdíl mezi rozlišením z DVD disku (720 x 576) či HDV přehrávané ze souborů na Flash disku (1440 x 1080). Vzhledem k nízkému uživatelskému využití koncepce Blu-ray se touto metodou nezabýváme.Uvažujete nad využitím USB Flash disku?

Před koupí je důležité vědět, že Vaše televize má opravdu vstup USB (i když je vestavění do produkce plochých televizí spíš samozřejmost). Video se ale nemusí přehrávat pouze v TV, ale USB lze připojit i do počítače, kde se dá i obsah případně zálohovat, USB verze 2.0 má velké využití.

Soubory nahrané na Flash disku jsou očíslované chronologicky, tak jak plyne záznam (nástin: 01 - ZAČÁTEK, 02 - Vydané tituly, 03 - znělka... ..až soubor 36 - info). Po zasunutí disku do TV je rozpoznáno připojení, z výběru "foto, hudba, video", vyberte úlohu "video" , TV by měla seřadit soubory se záběry chronologicky, otevřete tedy první soubor začínající "01", až se záznam přehraje pokračuje TV automaticky na další v pořadí.

Pozor, pokud v přehledu souborů na Flash disku uvidíte v TV přeházený stav, soubory nejdou chronologicky, dá se v TV navolit skrz menu jejich pořadí (třídit podle názvu). Výhodou také je, že na jednom Flash disku je celý titul a můžete v něm putovat a otevírat soubory (jednotlivé akce, fotogalerie, informace o akcích), kde budete mít zájem. Každá TV zobrazí přehled všech souborů - videosekvencí a na ovladači k TV jsou logicky jednotlivé prvky na jeho ovládání, přetáčení, zastavení apod.

USB Flash disk bude uložený ve stejném typu obalu, jaký byl i v minulosti využíván na DVD disky.Pokud máte jakékoliv dotazy a připomínky, neváhejte se obrátit na: MPHvideoLBC@gmail.com

Žádné komentáře:

Okomentovat