Zdravíme všechny příznivce železniční historie a doufáme, že na našem blogu najdou vše, co potřebují. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na naší e-mailové adrese.

O nás

Ačkoli v roce 2003 vznikl první pokus o vytvoření  Ročenky s jízdami parních vlaků, zájem o železniční historii se zrodil mnohem dříve. Už jako kluci jsme se často rádi procházeli po pražcích snad jedné z nejkrásnějších tratí, v úseku z Liberce do Křižan. Neznámá nám nebyla ani "zubačka" s kterou to tehdy vypadalo celkem bledě. Přesto, že nikdo z naší rodiny neměl s železnicí nic společného, tak nám nakonec tento zájem vydržel dodnes. Postupem času jsme začali navštěvovat i parní jízdy, o kterých jsme se dozvídali pouze díky přehledu s názvem Nostalgie, jež vycházel každým rokem. Asi tehdy nás "pára" nadobro okouzlila a začali jsme setkání s těmito stroji nadále vyhledávat.....


Ing. Martin Holub ( 28 let ):

S párou jsem se poprvé setkal ve svých osmi letech v železniční muzeum výtopně Jaroměř. Od té doby jsme s bratrancem začali  každoročně  navštěvovat nostalgické jízdy a snažili se o jistou formu dokumentace. S odstupem času mne lokomotiva zaujala zvláště ze stránky technické, což nadále určilo i směr mého studia. Zhruba od dvanácti let jsem se snažil své technické znalosti prohloubit a dostat se k lokomotivám blíže. Nejprve alespoň o letních prázdninách v Jaroměři a později na výrobní praxi v ŽOS České Velenice..
         

Petr Holub ( 33 let ):

Vznik zájmu o železnici se opět datovat nedá, jisté však je, že už nějaký ten pátek pořizuje dosti slušné snímky parních lokomotiv. Výjimečně ho můžeme vidět i za kamerou. Zkrátka všestranný umělec, který dokáže naše videozáznamy dovést do konečné podoby vhodným střihem a správně laděnou hudbou..