Zdravíme všechny příznivce železniční historie a doufáme, že na našem blogu najdou vše, co potřebují. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na naší e-mailové adrese.

15. prosince 2015

Ročenka 2013 v prodeji..
Parní lokomotivu jakožto symbol techniky a staré dobré železnice, bylo možné spatřit v řadě významných okamžiků, které se na železnici roku 2013 udály. Mezi ty nejvýznamnější patřily bezpochyby oslavy 165. výročí železnic na Slovensku a s nimi spojená jízda "pětasedem" 475179 a 96, které se tak podívaly do svého bývalého domova. Oslav se zúčastnila i "ušatá" 464001 svojí jízdou Středním Slovenskem. V Lužné u Rakovníka se pro změnu čas vrátil do dob slávy Císařsko-královských státních drah, načež se stařičká "sedma" 3547152 podívala u příležitosti Dne železnice do Karlových Varů. Téměř současně oslavila o málo starší "babička" 3100134 spolu s o 10 let starší tratí Turnov-Jičín 100. výročí své existence..


Ročenka 2013 opět ve vysokém rozlišení!!!
Ročenku 2013 je možné získat ve vysokém rozlišení (HDV - 1440 x 1080). Vzhledem k poptávce zákazníků a umožnění co nejkvalitnější obrazové kvality, kde nedochází ke zbytečné komprimaci na DVD disk, je příležitost získat video na USB Flash disku (verze 2.0), velikosti 16 GB. Ten je hlavně možné připojit do USB vstupu plochých televizí, kde je především u větších úhlopříček obrazovky patrný rozdíl mezi rozlišením z DVD disku (720 x 576) či HDV přehrávané ze souborů na Flash disku (1440 x 1080). Vzhledem k nízkému uživatelskému využití koncepce Blu-ray se touto metodou nezabýváme.

Uvažujete nad využitím USB Flash disku?
Před koupí je důležité vědět, že Vaše televize má opravdu vstup USB (i když je vestavění do produkce plochých televizí spíš samozřejmost). Video se ale nemusí přehrávat pouze v TV, ale USB lze připojit i do počítače, kde lze i obsah zálohovat - po zkušenostech s minulým vydáním zálohování doporučujeme. 
Soubory nahrané na Flash disku jsou očíslované chronologicky, tak jak plyne záznam (nástin: 01 - ZAČÁTEK, 02 - Vydané tituly, 03 - znělka... ..až soubor 23 - info). Po zasunutí disku do TV je rozpoznáno připojení, z výběru "foto, hudba, video", vyberte úlohu "video" , TV by měla seřadit soubory se záběry chronologicky, otevřete tedy první soubor začínající "01", až se záznam přehraje pokračuje TV automaticky na další v pořadí. Pozor, pokud v přehledu souborů na Flash disku uvidíte v TV přeházený stav, soubory nejdou chronologicky, dá se v TV navolit skrz menu jejich pořadí (třídit podle názvu). Výhodou také je, že na jednom Flash disku je celý titul a můžete v něm putovat a otevírat soubory (jednotlivé akce, fotogalerie, informace o akcích), kde budete mít zájem. Každá TV zobrazí přehled všech souborů - videosekvencí a na ovladači k TV jsou logicky jednotlivé prvky na jeho ovládání, přetáčení, zastavení apod. 
USB Flash disk bude uložený ve stejném typu obalu, jaký byl i v minulosti využíván na DVD disky. Pokud máte jakékoliv dotazy a připomínky, neváhejte se obrátit na: MPHvideoLBC@gmail.com

Cena 600 Kč

 


Přehled akcí: 

Po lokálkách ve Frýdlantském výběžku
Pětasedmy“ napříč Slovenskem
Mezinárodní setkání parních lokomotiv Kk.St.B
Posázavské linky s „ušatou“
Svijanský expres s „papouškem“
Ušatou Stredným Slovenskom
Den železnice v Karlovarském kraji
100 let parní lokomotivy „Litovel“
Ukončení sezóny v Lužné u Rakovníka
Mikulášské jízdy na trati Choceň – Litomyšl


délka záznamu 53+74 minut.

Objednávejte prostřednictvím kontaktu:

MPHvideoLBC@gmail.com

Cena 2xDVD+R 500 Kč
Cena FlashDisk 600 Kč

U titulů zasílaných na dobírku, činí poštovné +75 Kč a hradí jej kupující. Při zaslání více titulů se poštovné nemění. 

Žádné komentáře:

Okomentovat